офіційний інтернет-портал

Добротвірська

селищна рада

children.gif

econ.png

grom.png

vru.gif

Мультимедіа

pictures-icon

 

 

 

Інформація УСЗН щодо субсидій

  Управління соціального захисту населення Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації Львівської області повідомляє:

       В Україні вже майже 5,4 млн сімей користуються житловими субсидіями завдяки розробленим нормативно-правовим актам та здійсненим заходам щодо реформування Програми житлових субсидій.
При цьому аналіз звернень, що надходять до Мінсоцполітики свідчить про поширення серед отримувачів субсидії хибної інформації щодо обов'язковості «випалювання» всього обсягу газу та використання у повному обсязі інших комунальних послуг (холодної води, електроенергії тощо), на які надається субсидія.
До Мінсоцполітики надійшло звернення Держенергоефективності, яке занепокоєне тим, що отримувачі субсидій марно витрачають енергетичні ресурси замість того, щоб їх економити.
На своєму офіційному веб-сайті та на сторінках в соціальних мережах щодо нової системи житлових субсидій в частині енергозбереження, Держенергоефективність надала роз'яснення (Інформація з сайту Держенергоефективності http://saee.gov.ua/uk/news/987) наступного змісту:

Влітку люди переживали в очікуванні опалювального сезону – як будемо платити за тепло при таких цінах? Зараз вже понад 5 млн. сімей отримали субсидії. Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім»ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні чутки, однією з яких є наступна:
«Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону».

Розмір субсидії розраховується виходячи із об'ємів соціальної норми споживання, що визначена Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.
Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги ( холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.
Сума субсидії, яку органи соціального захисту переказують на рахунки виконавців/ виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.
Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.
Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.